CFR Cluj Campioana Romaniei

Dupa jocurile etapei cu nr. 33 avem cunoscute cateva dintre echipele care vor juca din sezonul 2010 - 2011 in cupele europene si la fel se cunosc cel putin 2 din retrogradatele ligii 1 din Romania la Fotbal.

Sa vedem rezultatele acestei etape din liga 1:

Unirea Urziceni - Ceahlaul Piatra Neamt = 4 - 0 (marcatori: Bilaşco '15, Frunza in minutu 38, Rusescu in minutele 53 si 67)

Gaz Metan - Alba Iulia = 5 - 0 (au inscris: brazilianul Eric '39, Hoban '52, Eric '63, Akaki '70 si Dudiţă '75)

CFR Cluj Napoca - International Curtea de Arges = 2 - 1 (pentru CRF Cluj au inscris: Bud '32 si Deac '74 iar pentru International jucatorul Apostu in minutul 67)

Gloria Bistrita - Politehnica Iasi = 5 - 0 (golurile au fost inscrise de: Ribeiro Moraes '4, A. Muresan '12, Coroian '40, A. Muresan '72, Băjenaru '92)

FC Brasov - Rapid Bucuresti = 1 - 1 - Roman '26 si Sapunaru '94

Dinamo - Astra = 3 - 3 - pentru Dinamo au inscris Scarlatache '10, Fl. Bratu '13, Ad. Cristea '80, iar pentru Astra Ploiesti Vădrariu '30, Seto '48 si iar Vădrariu in minutul 76

Steaua - U Craiova = 2 - 0 - Ambele goluri ale stelistilor au fost inscrise de Arman Karamian in minutele 69 si 78

Otelul - FC Vaslui = 1 - 0 - Unicuol gol al acestei partide a fost inscris de(A)Papp in minutul 51

Pandurii Targu Jiu - FC Timişoara = 0 - 0

Despre liga 1 la fotbal vedeti si alte stiri importante puteti sa vedeti pe clasamente fotbal, un blog cu si despre fotbal.

Sa vedem ce avem sigur pana acum in ce priveste Cupele Europene:

- CFR Cluj Napoca merge sigur direct in grupele Ligii Campionilor ( Champions League )
- Unirea Urziceni merge in calificarile pentru grupele din Liga Campionilor ( Champions League)

- FC Vaslui, Steaua Bucuresti si FC Timisoara merg si Liga Europa ( Europa League )

Echipele retrogradate sigur sunt: Unirea Alba Iulia si Ceahlaul Piatra Neamt

Echipele care lupta inca pentru salvarea de la retrogradare din liga 1 in ultima etapa sunt: Universitatea Craiova si Politehnica Iasi.